Potom ale nemůže být řeč o žádném jiném hradě než o Pražském hradě. Právě zde se totiž v nejbližších březnových dnech představí výstava, která nabídne nejen tulipány.
Ve dnech 6. až 15. března 2015 se bude konat v empírovém skleníku Královské zahrady další výstava s názvem Předjaří v Královské zahradě. Letošní výstava navazuje na předchozí hojně navštěvované výstavy svícnů a váz ze sbírek Pražského hradu. Nyní budou mít návštěvníci možnost poznat soubor kovových plastik a záplavu rozkvetlých narcisů, speciálně přirychlených hradními zahradníky pro tuto výjimečnou akci. Jejich převážně žluté květy jsou doplněny tulipány, hyacinty, modřenci a kosatečky, ale i jinými cibulovými a hlíznatými rostlinami.
Ve sbírkách Pražského hradu je více než padesát plastik zhotovených převážně z bronzu. Bezpochyby nejhodnotnější z nich jsou vrcholně renesanční díla dvorních sochařů Rudolfa II. (1552 až 1612). Dalším cenným exponátem je v ohni pozlacený závěsný reliéf Disputace o Nejsvětější svátosti oltářní, zhotovený v papežských dílnách v Římě před rokem 1831. Pravděpodobně jej vlastnila císařovna Marie Anna, manželka Ferdinanda V. Dobrotivého. Mezi přední sochařské práce ve sbírkách Pražského hradu dále patří i rozměrná studie pomníku sv. Václava od sochaře Josefa Václava Myslbeka.
Poprvé budou vystaveny i dva historické předměty, nedávno kvalitně odborně zrestaurované. Prvním je kovová soukromá císařská pokladna Ferdinanda V. Dobrotivého, druhým předmětem je barokní plechový císařský orel, který až do roku 1918 ukončoval jako větrná korouhev Kohlovu kašnu na II. nádvoří Pražského hradu.
Více se dozvíte na: www.hrad.cz
Nesouhlas se zpracováním Vašich osobních údajů byl zaznamenán.
Váš záznam bude z databáze Vydavatelstvím KAM po Česku s.r.o. vymazán neprodleně, nejpozději však v zákonné lhůtě.