Tip na výlet: Do Památníku Josefa Kaluse
Trasa: Čeladná – Restaurace Na Rozcestí – Horní Čeladná – Památník Josefa Kaluse
Délka (tam i zpět): 8,8 km
Časová náročnost: cca 2 hodiny 15 minut pěšky
Obtížnost: mírná
Z centra Čeladné se vydejte po hlavní silnici směrem na Frenštát pod Radhoštěm. U Restaurace Na Rozcestí odbočte doleva na Podolánky a pokračujte stále rovně po chodníku, poté po kraji cesty. Minete hospůdku Stodola, Hotel Zámeček a golfový areál, až dorazíte k Památníku Josefa Kaluse, který stojí na levé straně cesty.
V památníku můžete zhlédnout výstavu věnovanou životu a dílu básníka a učitele Josefa Kaluse a také se dozvědět o historii obce Čeladná. Ve sklepních prostorách se nachází galerie, kde se konají výstavy především regionálních umělců.
Možnosti návratu
Cestu zpět doporučujeme absolvovat po zelené Zaječí stezce . Napojíte se na ni tak, že budete pokračovat dále směrem na Podolánky po kraji cesty. U Bistro & Bar Olympic odbočte doleva, přejděte most přes řeku Čeladenku a za mostem znovu odbočte doleva. Cesta vede klidným údolím podél řeky Čeladenky.
Odbočky
• Za památkou: Pokračujte dále po silnici na Podolánky a dorazíte k turistickému rozcestníku, kde stojí Kaple sv. Cyrila a sv. Metoděje. U kapličky se můžete občerstvit pramenitou vodou ze studánky Cyrilky.
• Za adrenalinem: Cestou ke kapličce minete parkoviště zábavního areálu Bobopark, který se nachází nedaleko na svahu Malé Stolové. Čeká vás zde bobová dráha, lanový park i elektroautíčka. V průběhu celého roku areál pořádá různé akce, proto doporučujeme sledovat jeho webové stránky.
Nesouhlas se zpracováním Vašich osobních údajů byl zaznamenán.
Váš záznam bude z databáze Vydavatelstvím KAM po Česku s.r.o. vymazán neprodleně, nejpozději však v zákonné lhůtě.