Newsletter města Plzně o cestovním ruchu říjen 2008

20.10.2008 | 20:25

Techmania přiblíží svět techniky
Česká řeka teče plzeňskou Zoo
Mezinárodní bienále kresby
Plzeň se baví po francouzsku a mnoho dalších informací

Newsletter města Plzně o cestovním ruchu říjen 2008

Techmania přiblíží svět techniky

Již za několik týdnů přivítá první návštěvníky Regionální technické muzeum o.p.s. (Techmania science center), které vzniklo přestavbou bývalé tovární haly v areálu plzeňské Škodovky. V historické budově z roku 1917, kterou věnovala ŠKODA HOLDING a.s., vznikne na rozloze 10 000 m2 jedinečné science centrum, které dosud nemá v naší republice obdoby.
První část regionálního technického muzea Techmania v Plzni se otevře veřejnosti 4. listopadu 2008. „Základní složkou Techmania science center je expozice Edutorium, která se zaměřuje zejména na základní fyzikální principy. Obsahuje interaktivní exponáty, které přímo navazují na obsah výuky fyziky na základních a středních školách,“ říká ředitel projektu Vlastimil Volák.
Expozice Škoda je věnována historickému vývoji firmy Škoda. Návštěvník jej bude moci sledovat od jejího vzniku v roce 1859 až do současnosti formou velkoplošných fotografií, modelů a skutečných výrobků. Vystaveny jsou zde například parní turbína z roku 1922 nebo funkční vůz metra ŠKODA 6 Mt z roku 2005.
Holandská expozice s českým názvem „Patentováno přírodou“ (Copyright Nature) poukazuje na přírodní zákonitosti a principy, jež si člověk dokázal osvojit a využít pro svoji činnost. Tato expozice bude k vidění do srpna 2009.
Vědecká hračka je putovní expozice sestavená z hraček, které fungují na základě fyzikálních principů. Malí i velcí návštěvníci tu mohou obdivovat kolekci 150 nejrozmanitějších hraček ze 36 států světa až do konce roku 2008.
Techmania science center je projektem pilotního science centra, u nás je tento pojem zatím poměrně neznámý. V zemích bývalého východoevropského bloku jsou science centra ve Slovinsku, Maďarsku a Estonsku. V Polsku se otevře nové science centrum ve Varšavě v roce 2009. Ve světě jsou science centra velice oblíbeným místem pro trávení volného času, pro srovnání v Kalifornii je jich například 42.
Techmania science center sídlí v areálu ŠKODA HOLDING a.s v Plzni, vstup je V. bránou. Otevřeno každý den od 9 do 17 hodin.
www.techmania.cz

Newsletter města Plzně o cestovním ruchu říjen 2008

Česká řeka teče plzeňskou Zoo

Od konce září protéká Plzní ještě další řeka – tzv. Česká řeka. Zhlédnout ji můžeme v plzeňské Zoo a jak sám název napovídá, představuje život v jednotlivých pásmech typické české řeky od prameniště až k ústí řeky. Návštěvníci mohou pozorovat ryby z nadhledu, podhledu i z očí do očí, uvidí monumentální sumce, kapitální štiky i kapry.
Jedinečná expozice České řeky se skládá ze soustavy nádrží a akvárií o celkovém objemu zhruba 300 metrů krychlových vody. Z toho největší akvárium představuje rybník o objemu 150 m3 vody, je pro lidi průchozí a jsou v něm umístěni sumci, kapři, štiky a podobně velké ryby. Je vybudován na 42 pilotech. Ve čtyřech rybích pásmech řeky se návštěvník seznámí s říční faunou od perlorodek, raků, pstruhů, vyder a užovek až po velké sladkovodní ryby, a to v prostředí, které věrně napodobuje řeku Úhlavu. Ta se stala předlohou pro expozici, která je na dekorace nejnáročnější v celé historii Zoo! Soustavy nádrží doplnily desítky oblých i ostrých kamenů, pařezů, větví, kořenů a živých rostlin, k vidění je tu i malý šumavský vodopád. Raritou jsou též 400 let stará koryta z Přebudovského rybníka, která dýchají kouzlem tradičního rybníkářství a umu našich předků.

www.zooplzen.cz

Newsletter města Plzně o cestovním ruchu říjen 2008

Newsletter města Plzně o cestovním ruchu říjen 2008

Mezinárodní bienále kresby

Bienále kresby, jehož šestý ročník se koná v těchto dnech v Plzni, je unikátním projektem, který se jako jediný v Evropě zabývá jednobarevnou kresbou. O tom, že se z něj stal jeden z nejvýznamnějších mezinárodních kulturních projektů v České republice, svědčí nejen velký počet umělců, kteří poslali svá díla, ale i kvalita prací, která se v každém ročníku Bienále zlepšuje. Bienále má velký ohlas nejen v tuzemsku, ale i v zahraničí, k čemuž přispívají i četné putovní výstavy vyznamenaných prací v lichých letech.
„Letos obeslalo Bienále na 429 autorů ze 43 zemí. Mezinárodní porota tak měla náročný úkol, vybrat z celkem 1619 kreseb ty nejlepší. Lze je nyní v Plzni nalézt ve třech výstavních prostorách – jednak v Západočeském muzeu, Galerii Jiřího Trnky a Univerzitní galerii,“ informoval o letošním ročníku akce její prezident Jaroslav Zapletal. Jak dále uvedl, narůstá počet zemí, které plzeňské Bienále obesílají. Nejvíce je to samozřejmě ze států střední Evropy, došly ale i práce z Argentiny, Austrálie, USA, či exotických zemí jako je Singapur, Mexiko, Izrael, Írán a dalších.
Cenu Grand Prix letošního ročníku si z Plzně odveze německá výtvarnice Marianne Wille Ogilvie za sérii kreseb své umírající matky. Bohatý doprovodný program Bienále nabízí mezinárodní konferenci a pět tematických výstav týkajících se kresby.
www.bienale-plzen.cz

Plzeň se baví po francouzsku Bonjour Plzeň 2008

7. 10.–15. 11. 2008
Šestnáctý ročník festivalu česko- francouzských dnů Bonjour Plzeň! osvěží podzimní plískanice. Alliance française de Plzeň připravila bohatý program, který je letos ve znamení spolupráce s belgickým městem Liege. Tak jako tradičně vplujeme na dobu necelého měsíce do současné frankofonní kultury, a to napříč všemi žánry hudby a výtvarného či filmového umění.
Partnerství mezi městy Plzeň a Liege se vyvíjí od konce druhé světové války. Liege, frankofonní a valonské město, se nachází ve východní části Belgie, přezdívá se mu « město vroucí ». Festival nám umožní objevit belgickou gastronomii, rozličné hudební žánry (rocková hudba, šanson, jazz) a přiblíží bohatou historii.Můžeme se těšit na přednášky o Mosanském umění a mistrovských dílech středověku, na výstavu Zlatý věk údolí řeky Maas (13.–15. století), ochutnávku čokolády, renomované francouzské animátory a komiksové autory v animovaném filmu. Milovníci Keltů si rádi poslechnou barevnou paletu písní, interpretovaných originálním způsobem kapelou Bran, starší generace jistě nepohrdne francouzským šansonem muzikanta Erno.
Celý letošní festival probíhá na počest předsednictví Francie v Evropské unii.
Slavnostnímu zahájení festivalu předcházela konference velvyslance Francie v České republice Charlese Friese.
www.afplzen.cz

Newsletter města Plzně o cestovním ruchu říjen 2008

Kandidatura Evropské hlavní město kultury 2015

Kandidatura města Plzně na titul Evropského hlavního města kultury se stala hlavním tématem tiskové konference města Plzně v Senátu Parlamentu ČR dne 2. 10. 2008 i prezentace města Plzně na Open Days v Bruselu ve dnech 6.–10. 2008.
www.plzen2015.cz

Newsletter města Plzně o cestovním ruchu říjen 2008

Právě běží pod plzeňskou věží

Slavíme vznik republiky

27.–28. 10. 2008
Plzeň tentokrát přichází s krásnými dárky – vždyť jde o 90. narozeniny naší republiky. Zahájíme je proto již 27. října slavnostním večerem v Divadle J. K. Tyla. Hlavní den oslav, 28. říjen, si mohou Plzeňané i návštěvníci užít vstup do mnoha turistických cílů ve městě za symbolických 28 korun. Zdarma si mohou s průvodcem prohlédnout radnici a Měšťanskou besedu. Na scéně na náměstí vystoupí jeden z nejslavnějších rodáků Jiří Suchý.Vrcholem oslav bude velký Průvod světel, kterého se každoročně účastní tisíce Plzeňanů.

Newsletter města Plzně o cestovním ruchu říjen 2008

www.plzen.eu

Plzeň na ITEPu

23.–25. 10. 2008, Dům kultury INWEST-K v Plzni
Na 4. ročníku Veletrhu cestovního ruchu Plzeňského kraje ITEP 2008 západočeská metropole představí nejen aktuální turistické novinky, ale také projekt kandidatury města na Evropské hlavní město kultury 2015. Atraktivní program zpestří svou nabídkou i zástupci partnerských měst Plzně a Plzeňského kraje.
www.turisturaj.cz

Newsletter města Plzně o cestovním ruchu Kontakt: Odbor prezentace a marketingu Magistrátu města Plzně, nám. Republiky 1, 306 32 Plzeň, www.plzen.eu, e-mail: marketing@plzen.eu, tel.: + 420 378 032 500 © Všechna práva vyhrazena
• Bez souhlasu vydavatele je zakázáno dále materiál tisknout, distribuovat či publikovat.
Bavte se s dětmi v Plzeňském kraji

Muzeum loutek Vypráví příběh plzeňského loutkářství od kočovných počátků až do současnosti. Jaké bylo první...

Zaniklá ves a hrad Řebřík u Líšné

Severozápadně od vsi Líšná na Zbirožsku se nachází zaniklý sídlištní komplex tvořený hradem, vsí –...

Za tajnostmi historického města

Zveme vás na historickou stopovačku po Spáleném Poříčí! Pro rodiče s dětmi, ale i pro hravé dospělé máme připravenou...

Ze Zbiroha do Zaječova a Komárova

Vyjížďku v délce asi 37 km zahájíme ve Zbiroze na náměstí, odkud se vydáme po cyklotrase č. 0006 přes Malý Újezd...

Jaroslav Heyrovský

Před 55 lety zemřel profesor Jaroslav Heyrovský, který část svého života strávil na letním bytě v obci Kařez na Zbirožsku. Jaroslav...

Hrad Skála

Výrazné zříceniny hradu na skalním buližníkovém bradle 490 m.n.m. v Černém lese asi 0,5 km jižně od Radkovic. František...

Zámek Lužany

Renesanční zámek byl postaven na místě původní tvrze. V letech 1886 - 1887 dal zámek přestavět do dnešní podoby majitel,...

Hrad Roupov

Je uváděn k roku 1250 jako sídlo Držky z Roupova. V době svého rozkvětu byl jedním z největších českých hradů. Hrad chátrá...

Lužanská hora

Nedaleko Lužan se vypíná na pravém břehu řeky Úhlavy Lužanská hora, kterou lidé z nejbližšího okolí nazývají...

Rozhledna Na Kožichu

Železná rozhledna stojí na vrchu Kožich už od prosince roku 2007. Je položena v nadmořské výšce 584 metrů, přibližně 20 km od Plzně směrem na...

Pozvání do Plzeňského kraje

Vážení přátelé, o Plzeňském kraji se neskromně říká, že je turistů ráj. Je to odvážné tvrzení, ale...

Přírodní rezervace Krašov

(70 let) Malebná krajina v okolí obce Bohy náleží do přírodního parku Hřešihlavsko, zřízeného v roce 1978....

Kouzelné vánoční prohlídky v Plzeňském kraji

Adventní čas je dobou vánočních příprav, rozjímání a radostného očekávání. S tímto...

Hromnické jezírko

Jezírko najdete u obce Hromnice na říčce Třemošná, v nadmořské výšce 340 metrů. Na šířku měří 130 m, na...

Regionální historik Zbirožska Antonín Drachovský

Rod regionálního historika, spisovatele a učitele Antonína Drachovského neměl své kořeny na Zbirožsku. Antonín Drachovský se narodil...

Rašeliniště Podkovák

Rezervace o rozloze 5,63 ha v nadmořské výšce 705 až 710 m byla vyhlášena v roce 1973 a je součástí CHKO...

Oblíbené informační centrum roku 2021 - výsledky Plzeňský kraj

Infocentrum Spálené Poříčí Vítěz ankety v Plzeňském kraji Infocentrum ve Spáleném Poříčí najdete...

Vintířova stezka v Plzeňském kraji

Unikněme ze stereotypu všedních dní do lůna přírody, kde blahodárně působí na naše smysly šum a vůně lesů, zpěv ptactva...

Letní barokní festival 2021

Léto patří v Plzeňském kraji neodmyslitelně k baroku, které si v historických objektech vychutnáte všemi smysly –...

Muzeum strašidel Plzeň

POHÁDKOVÝ STATEK BŘASY-VRANOVICE Vranovice 31, 338 24 Břasy www.pohadkovystatek.cz Tel.: 724 771 171 HRY, POHÁDKOVÁ STODOLA,...

Zajímavá expozice dýmek se nachází ve zbirožském muzeu

Ve Zbiroze můžete navštívit nejen muzeum slavného rodáka – básníka Josefa Václava Sládka, ale také expozici...

Na kole po barokních perlách

Barokní cyklotrasy na severním Plzeňsku odkrývají tajemnou dobu baroka a provedou vás malebnou barokní krajinou s architektonickými...

Konstantinovy Lázně cyklistické

Procedury lázeňského pobytu si můžete zpestřit výletem na kole. Okolí Konstantinových Lázní nabízí úžasné...

Cyklovýlet „Lesními cestami ze Zbiroha pod Týčský vrch a kolem nádrže Jablečno“

Trasa vychází od Informačního centra Mikroregionu Zbirožsko dolů po Masarykově náměstí po zelené turistické značce na...

Proč přijet do Spáleného Poříčí? A proč ne!

Návštěva Spáleného Poříčí je jedinečnou příležitostí vidět dokončenou obnovu historického středu malého...

Profíci z Konstantinových Lázní nejen pro hobíky

Nejen výkonnostní sport, ale i ten hobby potřebuje profesionální odpočinek a rehabilitaci. A proto pro vás Léčebné...

Kam v Českém lese? Za bobrem a rašeliníkem

Zveme vás na třináctikilometrový okružní výlet, který vás zavede do severní části chráněné krajinné...

Bethel Henry Strousberg a Zbiroh

Koncem šedesátých let 19. století bylo Zbirožsko chudým krajem, jehož obyvatelé se zabývali převážně zemědělstvím,...

Pravé prázdniny na farmě v Plzeňském kraji

Zkuste úplně jiný zážitek přinášející požitek. Užijte si kouzla venkova. Buďte v kontaktu se zvířaty. Složte hlavu po...

Ze Spáleného Poříčí do Brd – co by kamenem dohodil

Líbezně zvlněná krajina kolem městečka Spáleného Poříčí je jako stvořená pro pohodové výlety na kolech...

Na návštěvu do Zbiroha

Město Zbiroh leží v půvabné krajině mezi Plzní a Prahou. První zmínky o Zbirohu sahají až do počátku 13. století....

V Těnovicích se velmi rychle plní přání

Na jižním Plzeňsku najdete místo s nevšední stavbou a krásným výhledem na jižní Brdy. Jestlipak víte, která je...

Nonstop za skvělými zážitky do Plzeňského kraje

Kraj nádherné přírody vyzývající k toulkám. Pro kouzlo, kterým si každého podmaní, je oblíbeným...

Proč v roce 2021 do Plzeňského kraje

Proč v roce 2021 právě do našeho kraje? Milí čtenáři a milovníci výletů, vybrat pro vás to...

Čas adventu a Vánoc na Železnorudsku

I u nás se příroda pomalu připravila ke spánku, a to je znamení, že přichází zima a s ní tolik...

Příběh jedné plzeňské strouhy

Benátky, hlavní město Benátska, stojí na ostrovech mělké laguny. To je ale v Itálii, tedy dost daleko na sobotní výlet....

Šumavská zima na Chalupě s bazénem

Také v zimě je Šumava oblíbeným místem dovolených. Nejeden lyžař vyhledává místní svahy či běžkařské...

Šumavský technický unikát

(90 let) Možná někoho překvapí, že první přečerpávací vodní elektrárnu na území Československa musíme hledat...

Na návštěvu do Zbiroha

Město Zbiroh leží v půvabné krajině mezi Plzní a Prahou. První zmínky o Zbirohu sahají až do počátku 13. století....

Pohořím kozorohů „den poté“

Na Šumavu jsem se letos opravdu těšil. Když prosedíte jarní měsíce doma, červen a kus července taky doma, aby ne. Vidina borůvčí, hub,...

Lesní stezka Pastviště ve Spáleném Poříčí

Ve Spáleném Poříčí si od letošního jara můžete projít úplně novou naučnou stezku lesem Pastviště. Na trase dlouhé...

Za zážitky do Zbiroha

Město Zbiroh leží v půvabné krajině mezi Plzní a Prahou. První zmínky o Zbirohu sahají až do počátku 13. století....

Do Železné Rudy za soutěží a zábavou

Šumavskou Železnou Rudu není třeba nadšeným milovníkům přírody a turistiky dlouze představovat. Aby byl pobyt na Železnorudsku pro...

Poznejte kouzlo Zlaté stezky!

ceskymlesem.eu Baeyrn-Boehmen-Goldenestrasse.eu

Nepomucká muzea pod Zelenou Horou

Malebné městečko Nepomuk, kde se narodil sv. Jan Nepomucký, leží nedaleko Plzně. Ve městě se nachází hned čtyři muzea. Svatojánské...

Plzeňský Prazdroj

V Plzni, v pivovaru Plzeňský Prazdroj, vaří nejenom pivo, které zná celý svět, ale můžete zde prožít i několik zážitků,...

Galerie Klatovy / Klenová

Zřícenina gotického hradu, zámek a výstavy moderního umění – to je Galerie Klatovy / Klenová. Hrad Klenová, který se...

Do Spáleného Poříčí na rodinný výlet

Přemýšlíte, jaký zajímavý výlet podniknout s vašimi dětmi nebo vnoučaty? Přijeďte k nám do podhůří Brd...

Železnorudsko: horské vrcholy i krása ledovcových jezer

Oblast Železné Rudy je nejčlenitější oblastí Šumavy. Svým návštěvníkům nabízí nádherné...

Capartické louky

Capartické louky patří mezi nejcennější luční lokality v CHKO Český les. Najdete na nich kopretiny, pryskyřníky, ale i orchideje...

Vrch Bábovka v CHKO Brdy

Nedaleko Rokycan se nachází krásná obec Dobřív. Kromě roubených chalup tu najdeme hned několik památek. Jednou z nich je vodní hamr,...

Rokycany a okolí jsou skvělé pro cykloturistiku

Stále víc cykloturistů lákají Rokycany a jejich okolí. Nabízejí totiž skvělé zázemí, krásnou přírodu...

Mlýn, kde se čas zastavil

V rámci putování po opuštěných stavbách jsme se tentokrát zaměřili na Telecí mlýn na řece Třemošná...

Na návštěvu do Zbiroha

Město Zbiroh leží v půvabné krajině mezi Plzní a Prahou. První zmínky o Zbirohu sahají až do počátku 13. století....

Rozhledna Šťastná věž

Na východním okraji města Spálené Poříčí byla otevřena v roce 2019 zděná rozhledna s dřevěnou nástavbou...

Plzeňskem na kole křížem krážem

Plzeňský kraj je jako stvořený pro výlety na kole. Kombinace nenáročného terénu a kvalitních cyklotras činí z tohoto kraje...

Na kole kolem Plas

Marně hledáte tip na cyklovýlet Plzeňským krajem? Nechte se zlákat na výlet na kole na sever od Plzně, do oblasti kolem známého města Plasy....

Wellness hotel Chalupa v Prášilech

Šumava je pohoří, které má milovníkům přírody a sportu co nabídnout. Tak je to i v obci Prášily, kde byl otevřen nový...

Vzhůru na Krkavec

Nedaleko Plzně, v Plaské pahorkatině, objevíte vrch Krkavec (504 m), kolem roku 1358 znám jako Drsník. Jedná se o nejvyšší...

Hornicko-historický spolek Stříbro

Stříbrský rudní revír je v českých zemích nejstarší historicky doloženou těžební oblastí. Hornický spolek ve...

Pohled z Korábu

Plzeňský kraj – to není jen Plzeň nebo Šumava. Slyšeli jste někdy o Korábské vrchovině? Svůj název dostala podle vrchu Koráb,...

Proč v roce 2020 právě do Plzeňského kraje

Milí čtenáři, turisté a výletníci, jsem rád, že vás opět mohu oslovit prostřednictvím magazínu KAM po Česku a pozvat...

Vznik CHKO Český les

(15 let) Je tomu již 15 let (12. 1. 2005), co Česká vláda rozhodla o vytvoření CHKO Český les. Jedná se o členitou vrchovinu podél...

Rodný dům malíře Augustina Němejce Nepomuk

Víte, že prof. Augustin Němejc namaloval oponu pro plzeňské divadlo J. K. Tyla? Její reprodukci a mnoho dalších děl, dokumentů a předmětů z jeho...

Expozice veteránů Zelenohorská pošta

V prostorách původních hospodářských budov a stájí se nachází výstava předválečných i poválečných...

Putování za historickými památkami

Naše putování za historickými památkami Nepomuka začneme na náměstí A. Němejce, jemuž dominuje budova postavená v letech...

Studánka „U cesty“ zpříjemní cestu na hrad Radyně

Základní organizace Českého svazu ochránců přírody Spálené Poříčí obnovila díky programu NET4GAS Blíž...

Za toulkami po Zlaté stezce v Plzeňském kraji

Místy téměř nedotčená znovu probouzející se příroda, nádherné až ohlušující ticho, vůně lesa, zpěv ptactva,...

Užijte si pohledy z výšek v Plzeňském kraji

Vezměte děti na zajímavý výlet do přírody, vystoupejte na některou z rozhleden v kraji a pokochejte se výhledem do nádherné...

Za zlatavým mokem a pivními lázněmi do Plzeňského kraje v České republice

Toulat se Plzeňským krajem a tvářit se, že pivo neexistuje, to dost dobře nejde. Je všude, je tekutým chlebem národa českého, ať se to někomu...

Do přírody a interaktivních expozic Národního parku Šumava

Na Šumavě je celá řada zajímavých středisek s unikátními interaktivními expozicemi pro malé i velké. Jedno...

Plzeňský kraj je úžasným místem pro zimní radovánky

Jedny z nejkrásnějších hor jsou v Plzeňském kraji. Mírné sklony zdejších kopců jsou vhodné zejména pro rodiny...

Kam v Plzni vyrazit, když se zkazí počasí

Spolehnout se na předpověď počasí bude na podzim ještě těžší než v létě, a tak jsme pro vás připravili speciálního...

Setkání pod rokycanskou věží

20.–21. září 2019 Hlavní scéna – Masarykovo náměstí Pátek 14:30 Slavnostní zahájení 14:35...

ITEP 2019

Veletrh cestovního ruchu Plzeňského kraje 19–21/09/2019 Interaktivní zábava Cestovatelské přednášky Kompletní...

Putujte lehce po Zlaté stezce! Z Domažlic do Klenčí pod Čerchovem

Narůstající obliba cestování vede k vytváření nových okruhů a tras. Zlatá stezka vede Plzeňským a Jihočeským krajem z...

Putujte lehce po Zlaté stezce! S trasami vám poradí etapový průvodce

Dálková trasa pro pěší turistiku Zlatá stezka láká. Vede Plzeňským krajem, jižními Čechami a také Bavorskem –...

Nepomuk pod Zelenou Horou

Rodiště sv. Jana Nepomuckého Jižně od Plzně leží pod Zelenou Horou městečko Nepomuk. K návštěvě zve Svatojánské muzeum s...

Za zážitky do Zbiroha

Město Zbiroh leží v půvabné krajině mezi Plzní a Prahou. První zmínky o Zbirohu sahají až do počátku 13. století. Dominantou města...

Za pohádkou i soutěžemi do Spáleného Poříčí

Do Spáleného Poříčí, městečka v podhůří Brd, se vyplatí přijet! Zveme vás u nás na procházku po naučných...

Vrch Žďár

Ač se může zdát vrchol Žďár na první pohled zcela obyčejný a nezajímavý, opak je pravdou. Pověstmi opředený vrch nabízí...

Rozhledna na Kotli

Doslova z ptačí perspektivy se můžete pokochat pohledem na Rokycany a okolní krajinu z rozhledny na vrchu Kotel. Rozhledna se nachází v nadmořské...

Park u Plzeňské brány

I v centru města se můžete ocitnout v klidném prostředí parku, ve kterém na vás dýchne historie i moderna. Park se nachází u kostela...

Plavecký areál Rokycany

Plavecký areál se skládá z venkovního koupaliště a krytého bazénu. Koupaliště láká svojí průzračně...

Muzeum na demarkační linii v Rokycanech

Kolja, Tobruk, Obecná škola, Lidice, to je jen kratičký výčet známých českých filmů, ve kterých se objevila vojenská technika...

Putujte lehce po Zlaté stezce! Z Kašperských Hor do Hartmanic

Narůstající obliba turistiky vede k vytváření nových okruhů a tras. Tomuto trendu vychází vstříc Zlatá stezka, nově...

Královský hrad Kašperk

Nejvýše položený královský hrad v Čechách Hrad Kašperk, postavený z příkazu římského císaře a...

Šumavské Srní hostilo Závěrečnou konferenci projektu Zlatá stezka

Cílem projektu s názvem Zlatá stezka – síť turistických cest na „Zelené střeše Evropy,“ bylo vytvoření...

Strašice - lovecký zámeček Tři Trubky

Trasa dlouhá 5 km. Značená modrou turistickou značkou. Zámeček se nachází na soutoku Třítrubeckého a Padrťského potoka. Od roku 2014...

Strašice - Padrťské rybníky

Padrťské rybníky jsou jedním z největších turistických lákadel Středních Brd. Zeměpisně náleží...

Strašice - Meteoradar Praha

V Brdech, téměř na vrcholu hory Praha, stojí věž s meteorologickým radarem, který monitoruje počasí nad podstatnou částí České...

Strašice - CE bunkr Benešák

Zkušební a cvičný objekt CE „Jordán“, lidově zvaný „Benešák“, je pěchotní srub československého...

Muzeum Středních Brd

Je muzeum regionálního charakteru. Zvláštní důraz je kladen na vojenskou historii a řemesla Středních Brd. Hlavní budova muzea a...

Vyrazte za zážitky po Zlaté stezce v Plzeňském kraji

Plzeňský kraj společně s Jihočeskou centrálou cestovního ruchu zve milovníky turistiky na Zlatou stezku. Jedná se o komplex pěších...

Farmářova stezka

Nedaleko Plzně v Újezdu nade Mží objevíte barokní zámek ze 17. století. Patří rodině Slepičků, která jej postupně...

Putujte lehce po Zlaté stezce

Putujte lehce po Zlaté stezce aneb pěší turistika bez hranic Máte rádi výlety, pěší turistiku, putování...

Máte zájem
o zásílání novinek?

Zadejte Vaši emailovou adresu a zajistěte si tak aktuality z České republiky.

Nyní na Google Play
Produkt byl úspěšně přidán do košíku
Produkt byl úspěšně odebrán z košíku

Děkujeme za Vaši odpověď,

Nesouhlas se zpracováním Vašich osobních údajů byl zaznamenán.

Váš záznam bude z databáze Vydavatelstvím KAM po Česku s.r.o. vymazán neprodleně, nejpozději však v zákonné lhůtě.

Váš hlas byl započítán. Děkujeme.